Objektsbeskrivning BRUNO LILJEFORS 1860-1939 Porträtt av konstnärens bror - Pontus Julius Liljefors (1864-1942) Signerad och daterad Bruno Liljefors 1884. Pastell på papper, 32 x 45 cm. PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, Kvalitetsauktion, hösten 1984, katalognr 863 Svensk privatsamling (inköpt på ovanstående auktion)