Seu Evidens & facilis conciliatio philosophiae Cartesii cum historiâ creationis primo capite Geneseos per Mosem traditâ. Auctore Johanne Amerpoel Groningâ-Frisio. Leeuwarden, Erven Thomas Luyrtsma, 1669, (16),277,(1) p., contemporain perkament. Iets watervlekkig in marges; schutbladen los van platten. Zeer zeldzaam, slechts 2 exemplaren in PiCarta (Den Haag en Amsterdam). Amerpoel poogde met dit werk de filosofie van Descartes te verenigen met het verhaal van de schepping door Mozes, om de filosoof te helpen beschermen tegen de breschuldiging van ketterij. Zie verder over Amerpoel: C.L. Thyssen Schoute, Nederlands Cartesianisme (1954), p. 494-495. Amerpoel werd ervan beschuldigd Descartes onjuist te hebben geciteerd, hetgeen in die tijd gevoelig lag in verband met het dispuut over Descartes' filosofie tussen de kerk en de wetenschap; (2) Instrumentum pacis Caesareo-Gallicum. Noviomagi die quinta Februarii 1679, conclusum & subsciptum. Nijmegen, A. Moetiens [Moetjens], 1679, 35 p. (los in der band). Onbekende variant, PiCarta noemt alleen edities uit Keulen (8vo, 24 p.) en Arnhem (12mo, 35 p.) (beide uit hetzelfde jaar en beide maar in één exemplaar); (3) Instrumentum pacis Caesareo-Suecicum. Noviomagi die quinta Februarii 1679. conclusum et subscriptum. Nijmegen, A. Moetiens, 1679, 24 p. Onbekende variant, PiCarta noemt één exemplaar van een editie door Moetjens bestaande uit 21 p. en met andere houtsnede versieringen, en een editie zonder adres (beide uit 1679); (4) Francisci Mayvartii, in Academia Groning-Omlandica Philisophiae Professoris, Compendium metaphysices. Opus postumum, edente Matthaeo Mayvartio, S.S. Min. Cand. Autoris Filio. Middelburg, Jacob Fierensium, 1661, (10),(2 blanco),118,(2 index) p., met houtsnede drukkersmerk op de titel (iets watervlekkig in hoeken). Onbekende uitgave (geen andere exemplaren getraceerd) door Jacques Fierens, waarvan PiCarta overigens ook maar weinig andere titels opvoert. Werk van Franciscus Meyvaert (1585-1640), professor in de wijsbegeerte aan de universiteit van Groningen, oorspronkelijk afkomstig uit Vlaanderen, postuum uitgegeven door zijn zoon; (5) Le premier et second livre de la flamme d'amour [door Claude sieur de Trellon]. Rouen, P. Calles, 1599, 2 delen, (10),178; (4),114 p., beide titels met houtsnede drukkersmerk. Extreem zeldzame publicatie, slechts één ander exemplaar getraceerd (Denemarken) (totaal 5 werken in 6 delen in één band).