Description: Viktor Frešo (*1974) ART IS NICE 070. 2015. Acrylics and spray on canvas, 200x150 cm, marked and dated on the reverse. Viktor Frešo (*1974) ART IS NICE 070. 2015. Akryl a sprej na plátně, 200x150 cm, zn. a dat. na rubu. Viktor Frešo (*1974) ART IS NICE 070. 2015. Acryl und Spray auf Leinwand, 200x150 cm, verso bez. und dat. Notes: Slovenský konceptuální, multimediální umělec, fotograf, malíř, sochař, hudebník. Narodil se a tvoří v Bratislavě. Vystudoval VŠVU (1999-2001) a AVU (v ateliérech u V. Skrepla, 2001-2003 a M. Bielického, 2003-2005). Zaujímá zcela ojedinělý postoj k současné umělecké scéně, ke které se staví ostře kriticky, s nádechem provokativního humoru. Ve svých dílech reflektuje současnou společenskou a politickou situaci, ale uplatňuje také své ego a sebeironii. Je zakladatelem několika uměleckých skupin, např. EGOART či Fifty-fifty group. Do povědomí veřejnosti se dostal mj. jako spolupracovník D. Černého na projektu Entropa. Dále spolupracuje s O. Brodym, E. Binderem, J. Kollerem či V. Popovičem. Frešo se prezentuje na mnoha skupinových výstavách doma i v zahraničí (Rusko, Itálie, Norsko, New York, Miami) a také v samostatných expozicích (Washington, Argentina, Vídeň, Berlín).