(Burgerij) door G.F. de Bruijn Kops. Amboina, L.M.H. Thörig, 1895, 52,(1) p., met ingeplakte foto van de Burgerhoofdwacht te Amboina, oorspronkelijk omslag. Ex bibliotheek exemplaar met verspreide stempels ("afgeschreven"). Met opdracht in pen op vooromslag "Den Heer Luitjes presentex." en met het eigenaarsstempel van F.E. Luitjes op de titel. Zelzaam, slechts 2 exemplaren in PiCarta; (2) De eerste vestiging der Nederlanders in Indië [door A.G.C. van Duyl]. (Amsterdam), Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, (1859), 48 p., contemporain goudgeletterd linnen, 4to (rugstrip ontbreekt, voorplat bijna los). Met handgeschreven naam van en door de auteur op de titelpagina en met gesigneerde opdracht op de eerste blanco: "To the New York Historical Society from A.G.C. van Duyl of Amsterdam, S.A., Aug. 1867" (slechts twee exemplaren in PiCarta); (3) Batavia in 1858. Of Schetsen en Beelden uit de hoofdstad van nederlandsche Indië. Door den kapitein A.W.P. Weitzel. Gorinchem, J. Noorduijn & Zoon, 1860, (4),208 p., met gelithografeerde kaart en titel, contemporain halfleer (bandje met slijtage) (totaal 3).