Auction archive: Lot number 3108

Een grote Afrikaanse spijkerfiguur fetish (Nkisi), Yombe-stam, D.R. Congo, mid. 20e eeuw.

Kunst en Antiek
11 Jun 2021
Opening
€10
ca. US$12

Kunst en Antiek
11 Jun 2021
Opening
€10
ca. US$12

Het hoofd glanzend gepatineerd, de ogen spiegeltjes, het lichaam voorzien van spijkers, omwikkeld door vodden waaraan twee kleinere figuren, de hand geheven (vermoedelijk oorspronkelijk iets vasthoudend), de buikholte afgedekt met hars en voorzien van spiegelglas (gebroken). Noot: Nkisi's genezen, beschermen of bevorderen jacht of visserij. Soms ingezet als wapen voor een negatief effect op betrokkenen. Het inslaan van spijkers is om spirituele kracht van het beeld te activeren. In een holte in het lichaam wordt verondersteld de kracht in te kunnen sluiten dmv. hars en versierd met een spiegel, het oog van de ziel. H: 42,5 cm. Geschatte opbrengst: € 100 - € 150.

11 Jun 2021
Veilinghuis De Ruiter
Industrieweg 24
3286 BW Klaaswaal
Netherlands
info@veilinghuisderuiter.nl
+31 (0)186 746746

11 Jun 2021
Veilinghuis De Ruiter
Industrieweg 24
3286 BW Klaaswaal
Netherlands
info@veilinghuisderuiter.nl
+31 (0)186 746746