ERIK OLSON 1901-1986 Bananer Signerad och daterad Erik Olson -32. Olja på duk, 26 x 34 cm. Med påskrift på etikett på baksidan: "Erik Olson, H. Boulev. Victor Hugo Saint Germain-en-Laye. (s.et.O) "Bananer", no 17 " Samt påskrift på spännramen "Till flickan med caprifoliemunnen från han som blev över"