Auction archive: Lot number 136

(Europe, Pays-Bas) - BOR, Pieter Christiaensz.- Oorsprongk, begin, en vervolgh der Nederlandsche oorlogen, beroerten, en borgerlyke oneenigheden […]. Voorts met een byvoeghsel van authentyke stukken en nieuwe registers vermeerdert. Amsterdam, weduwe ...

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€800 - €1,000
ca. US$945 - US$1,181

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€800 - €1,000
ca. US$945 - US$1,181

4 vol. in-f° : [30 incl. gegrav. titelpl. en portret]-1006-[10]-187-[1], [10 incl. gegrav. titelpl. en portret]-994-[8]-127-[1], [10 incl. gegrav. titelpl. en portret]-895-[1]-[8]-27-[1], [10 incl. gegrav. titelpl. en portret]-691-[5]-14-16-[188] pp.; 76 pl. (lichte marg. vochtvlekken passim in vol. 1 en doorheen vol. 4, kl. vlekjes passim, ontbr. hoek vol. 3). Eigentijdse banden : perkament, platten met blindgestempeld centraal medaillon en filetenkaders, rug met ribben en titel in pen (licht opgestuikt, gebroken scharnier, beschadigde rug en schimmelvlekjes aan vol. 1; scharnieren gedeeltelijk gesplit aan vol. 3; slijtage aan plathoeken en kapitalen, lichte vlekjes passim). Tweede en beste uitgave van deze kroniek over de jaren 1555-1600 door de Nederlandse historicus Bor (1559-1635). Bestaande uit 4 vol. rijkelijk geïllustreerd met 4 identieke titelplaten door Abraham Blooteling naar Willem Schellinkx, het auteursportret naar Frans Hals en ondertiteld met een 6-regelig gedicht door Gerard Brandt (in elke vol. herhaald), 37 portretmedaillons en 39 historieplaten waarvan enkele gesigneerd door Jan Luyken # Fredericks & Van den Branden 91; # NNBW VI-160/163; # Klaversma & Hannema 271-274. ¶ Seconde et meilleure édition de cette chronique des Pays-Bas, richement illustrée de titres gravés, de nombreux portraits et de 76 planches d'histoire (mouill. vol. 1 et 4). Plein vélin de l'ép. (pet. défauts au 1r vol.).

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332