Auction archive: Lot number 218

Frédéric MISTRAL. Manuscrit autographe signé de 3 poèmes, 1910 ; 1 page in-8 ; en provençal. Trois inscriptions en provençal sur des monuments ou tableaux. Escri subre lou socle dóu buste de Berlu à Fourcauquié, quatrain pour le monument du félibre Léon de Berluc-Perussis à Forcalquier (1910) : « À Leoun de Berlu, lou flame e grand felibre »… Escri souto l’image de la grando Esclarmoundo, Coumtesso de Mount-Segur (1236), quatrain pour l’image d’Esclarmonde, comtesse de Montségur : « De-longo Naturo reparo sì perdo »… Escri souto un tablèu representant la vendémi, deux quatrains sur un tableau représentant les vendanges : « Acò fai gau, de vendemia / Li bèu rasin que pènjo i souco »

9 Dec 2013
Alde
1 rue de Fleurus
75006 Paris
contact@alde.fr
+ 33 (0)1 45 49 09 24
+ 33 (0)1 45490930

9 Dec 2013
Alde
1 rue de Fleurus
75006 Paris
contact@alde.fr
+ 33 (0)1 45 49 09 24
+ 33 (0)1 45490930