Auction archive: Lot number 1636

[Italië] Vijf diverse prenten: (1) Pietro Testa (1611-1650).

Auction 13.06.2018
13 Jun 2018

Auction 13.06.2018
13 Jun 2018

(Sinorix wordt de tempel van Artemis uitgedragen). Ets, 28,5 x 40,5 cm., gemonogrammeerd "PTL" (door elkaar) rechts onder, gemonteerd op drager met bovenhoeken. Matig exemplaar maar zonder verlies van de afbeelding: afgesneden op/ net binnen de plaatrand, vouwen, kleine scheurtjes, smoezelig. Bartsch 19, eerste staat (van drie). Zeer zeldzaam; (2-3) Antonio Tempesta (naar). "De gouden eeuw". "De coperen eeuw". Twee gravures uit de serie van de vier wereldtijdperken (ijzer en zilver missen) door Robert de Baudous (1574-1659), beide 32 x 32,5 cm., respectievelijk genummerd 167 en 169 in de plaat, beide met titel en vers door Richard Lubbaeus in de plaat beneden de afbeelding, de eerste met "Antonius Tempestius In." in de plaat. Beide exemplaren gerafeld/ met vouwen. Hollstein 117 en 119, in een latere uitgave met de nummering toegevoegd en op papier met watermerk tuin van Holland. Beide met fraai gekalligrafeerde maar ongelezen eigenaarsnaam (niet in Lugt) en gedateerd 29 july 1816 in pen op keerzijde. Zeldzaam. En met nog 2 andere: een ets door G.B. Galestruzzi (1618-1661) naar Polidoro da Caravaggio en een ets met voorstelling van het visioen van Sint Franciscus. (totaal 5)

13 Jun 2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

13 Jun 2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138