Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)
olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko "MINERVA" Odborný závod malířských potřeb Praha 1. Malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní interiéry, tůně, lomy a zachycování proměn krajiny během plynutí ročních období, jak dokazuje nabízená položka.
Provenience: původně v majetku Státní spořitelny Humpolec, poté České spořitelny Tábor