Auction archive: Lot number 27

Karel Jan Sigmund (1897-1959)

Auktion 07.11.2016
7 Nov 2016 - 26 Nov 2016
Opening
CZK26,000
ca. US$1,038

Karel Jan Sigmund (1897-1959)

Auktion 07.11.2016
7 Nov 2016 - 26 Nov 2016
Opening
CZK26,000
ca. US$1,038

Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)
olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko "MINERVA" Odborný závod malířských potřeb Praha 1. Malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní interiéry, tůně, lomy a zachycování proměn krajiny během plynutí ročních období, jak dokazuje nabízená položka.
Provenience: původně v majetku Státní spořitelny Humpolec, poté České spořitelny Tábor

7 Nov 2016 - 26 Nov 2016
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

7 Nov 2016 - 26 Nov 2016
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340