Katarzyna Karpowicz (b. 1985) Martwa natura z makrelami, 2007 r. olej/płótno, 70 x 80 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'KATARZYNA | KARPOWICZ | OLEJ/PŁÓTNO | 2007 | "MARTWA NATURA Z MAKRELAMI"' W 2005 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i zaczęła studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Do 2008 roku studiowała w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Dyplom z malarstwa obroniła w 2010 r. w pracowni prof. Leszka Misiaka.