Katarzyna Matylda Krecicka (b. 1986) Bitter-sweet, 2015 r. akryl, collage/płótno, 60 x 80 cm sygnowany p.d.: 'kmk | 14' Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (obrona dyplomu 2012r.), na wydziale grafiki. W marcu 2014 roku odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa w Poznaniu. Jej artystyczne działania oscylują głównie wokół kolażu, co pozwala jej na swobodę działania nie ograniczającej do jednej techniki. Myślą przewodnią prac artystki jest zawsze chęć stworzenia nowej historii z już zastanych elementów, rozbijanie ich na części pierwsze i składanie w innym kontekście. Pozornie zwykły motyw podróży jest dla niej przyczynkiem do rozmowy o samotności, byciu w pojedynkę etc. W swojej pracy twórczej wyznaje zasadę tworzenia obrazów "do (od)czytania", opowiadając nimi historie, różne, dla każde inne, bardziej lub mniej osobiste.