Auction archive: Lot number 34

Různí autoři

Auction 25.11.2021
25 Nov 2021
Opening
CZK5,000
ca. US$220

Různí autoři

Auction 25.11.2021
25 Nov 2021
Opening
CZK5,000
ca. US$220

Konvolut podpisů známých osobností
45x autogram, Konvolut obsahuje podpisy a dopisy herců, spisovatelů a malířů, adresovaných příteli - generálním konsulovi Jaromíru Doležalovi v časovém rozmezí od počátku 20. století do 50. let: Alfons Mucha - podpis na poškozené pohlednici z r. 1929, cestovatel Emil Holub - 2x kabinetka Mulač, Růžena Holubová - kabinetka a sign. fotografie, 5x sign. dopis s obálkou, Max Švabinský - sign. dopis s výtvarnou tématikou (s obálkou a s odpovědí J. Doležala a s přiloženou litografií), Božena Gráfová-Smetanová (1863-1941, dcera Bettiny Smetanové, druhé manželky Bedřicha Smetany) - 2x sign. pohlednice, Jan Ziegloser (český novinář, nakladatel a vlastenecký aktivista a levicový politik souzený v procesu s tzv. Omladinou v únoru roku 1894, při kterém působil jako jeden z nejvýraznějších z celé skupiny) a jeho manželka spisovatelka Anna Ziegloserová - sign. dopisnice, Bohumír Jaroněk - sign. pohlednice sestřenici Miladě Doležalové, František Hrubín - sign. pohlednice, Vladimír Holan - sign. PF 1964 s tištěnou básní Hlas, Dana Medřická - sign. dopis, Olga Scheinpflugová - podpis, Fr. Filipovský - 2x sign. děkovný list, Karel Höger - literární historik Arne Novák - sign. pohlednice, Zdeněk Nejedlý - dopis z r. 1928, Jaromír Tomeček (1906-1997, překladatel, redaktor, právník, spisovatel) - 4x sign. pohlednice či dopis, Emanuel Mandler (*1932, historik, archivář, spisovatel) - 2x sign. pohlednice, vydavatel, aktivista české menšiny ve Vídni a politik Antonín Machát - sign. fotografie, Maryna Svobodová Alšová - sign. poděkování, herečka Jiřina Petrovická - 2x sign. fotografie, básník, dramatik, překladatel, libretista a divadelní režisér Jaroslav Kvapil - 2x podpis, operní pěvec Jan Konstantin - sign. fotografie, herečka Marie Hübnerová - sign. fotografie, Cyril Bouda - sign. poděkování, další podpisy: Vojtěch Sedláček, Marta Krásová, Jiří Frejka, Jindřich Jindřich, František Ondříček, Karel Mrštík, J. Kvapilová. Z pozůstalosti PhDr. Jaromíra Doležala, který působil jako literární historik a kritik se zaměřením na slavistickou problematiku, kulturní a politický publicista, novinář, překladatel z němčiny a slovanských literatur, diplomat.
Provenance: Antiquarian Dlážděná

25 Nov 2021
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

25 Nov 2021
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340