Een leesboek voor de middelste klasse der lagere school, voor meisjesscholen en huisgezinnen, door S.L. Brug. Leiden, A.W. Sythoff, 1861, (8),110 p., met 7 handgekleurde illustraties op 4 gelithografeerde platen, contemporain omslag met manuscript titel op vooromslag, klein 8vo (defectjes). Zeldzaam, slechts 2 exemplaren in PiCarta (niet in UB Leiden). Met: (2) Korte natuurlijke historie der dieren, voor de jeugd. Door B. Kuyper. Haarlem, erven F Bohn, 184 p., met 8 handgekleurde illustraties, oorspronkelijk halflinnen met papieren titelschildje op de rug, klein 8vo, oud gekaft (boekblok vrijwel los, lijmresten/ reparaties op laatste schutbladen); (3) Beknopte natuurlijke historie volgens de nieuwste ontdekkingen ten gebruike van scholen door C.G.D. Stein. Uit het Hoogduitsch vertaald. Amsterdam, L. Portman, 1822, (2),II,(2),278 p., met 75 handgekleurde illustraties op 9 uitslaande platen, contemporain verguld halfleer met marokijnen titelschildje (rugstrip iets losgaand, met klein ex libris van 's Gravesande Guicherit op titel). En met nog 5 andere (totaal 8).