Ludwik Klimek (1912 - 1992) Akt z kolorowymi piórami olej/płótno, 65 x 50,5 cm sygnowany p.d.: 'Klimek' Ojciec artysty prowadził sklep wielobranżowy w Skoczowie, utrzymując liczną rodzinę. Młody Ludwik (dla przyjaciół „Luna”) wykazywał zdolności plastyczne od najmłodszych lat. Trafił do cieszyńskiego Liceum im. A. Osuchowskiego. W 1938 skończył studia w krakowskiej ASP. Jeszcze w czasie studiów wyjechał na stypendium do Francji. Wybuch wojny zastał go w Paryżu. Artysta przeniósł się na południe, przemieszczając się pomiędzy Cannes, Niceę, St. Paul de Vence, Antibes. Zafascynowany prowansalskim i śródziemnomorskim pejzażem rozjaśnił paletę barw, a jego sposób malowania zdradza wpływy jego przyjaciół Picassa oraz Chagalla. Pod koniec życia, będąc w trudnej sytuacji życiowej (choroba psychiczna syna) zmuszony był sprzedać część swego dorobku artystycznego. Estymacja: 8 000 - 10 000