OLAV CHRISTOPHER JENSSEN Norge, född 1954 Luftlinjer #49 Signerad och daterad på baksidan Olav Christopher Jenssen Berlin 1990-1991. Olja och utskärningar på trä, 86 x 99cm. Signed and dated verso. Oil and carvings on wood. PROVENIENS Gallerie T, Oslo Galleri Riis, Oslo