Objektsbeskrivning OTTO DIDRIK OTTESEN Danmark 1816-1892 Blomsterstilleben Signerad och daterad O.D. Ottesen 1847. Olja på pannå, 69 x 56 cm. Enligt äldre etikett på ramens baksida "Udstillet paa Charlottenborg 1847 - Tilkjendt den Neuhausenske Premie" UTSTÄLLD Charlottenborg Slot, Danmark, 1847