Auction archive: Lot number 188

(Pays-Bas) - VAN LOON, Gerard.- Aloude Hollandsche histori der keyzeren, koningen, hertogen en graaven […]. Eerste [- Tweede] Deel. 's Graavenhage, Pieter De Hondt, 1734.

Auction 21.03.2017
21 Mar 2017
€300 - €350
ca. US$320 - US$373

Auction 21.03.2017
21 Mar 2017
€300 - €350
ca. US$320 - US$373

(Pays-Bas) - VAN LOON Gerard.- Aloude Hollandsche histori der keyzeren, koningen, hertogen en graaven […]. Eerste [- Tweede] Deel. 's Graavenhage, Pieter De Hondt, 1734. 2 vol. in-f° : [44 incl. frontisp.]-348-[23], [4]-360-[24] pp.; 23 pl. (enkele miniscule vl. passim). Eigentijdse band : volperkament, platten met dubbel lijnenkader en een groot centraal ornament in blindstempeling, titel in hs op rug met ribben (scharnieren gesplit, schutbl. gelost, platten licht gewreven en gevlekt). EERSTE UITGAVE van deze geschiedenis van Holland van de prehistorie tot de 11de eeuw door de penningkundige Gerard van Loon (Delft 1683-1758 Leiden), geïllustreerd met een frontispice door François Morellon de La Cave, 13 kaarten (o.m. Gallië, Karolingische Rijk, Nederland), 10 koperplaten door o.a. Folkema en van Bleyswyck (kledij van de Bataviërs, heirbaan met Romeinse villa's en monumenten, ...) en c. 90 gravures in texto (voornamelijk munten). De tekst is voorzien van een kritisch apparaat met citaten uit antiek en middeleeuws bronnenmateriaal en bevat tevens 22 genealogische tafels. # NNBW VIII-1070/1071; # Frederiks en Van den Branden 477. Provenance : Comte de Kerchove de Denterghem (wapen ex-libris). ¶ Édition originale illustrée de cette histoire de la Hollande, de la préhistoire au XIe siècle, par le numismate Van Loon illustrée de 23 pl. dont 13 cartes et c. 90 figures dans le texte. Plein parchemin de l'ép. Drouotlive.com Read more

21 Mar 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

21 Mar 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332