Auction archive: Lot number 51

Piero Cividalli (b. 1926)

Opening
PLN1,100
ca. US$323

Piero Cividalli (b. 1926)

Opening
PLN1,100
ca. US$323

Piero Cividalli (b. 1926) Martwa natura, 1982 r. olej/sklejka, 24 x 31,5 cm (w świetle passe - partout) sygnowany i datowany l. d.: 'Cividalli 82' WYSTAWIANY: Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004 LITERATURA: L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 20, s. 149 (il.) Piero Cividalli jest artystą izraelskim włoskiego pochodzenia. Wyemigrował do Izraela w 1939 roku, rozpoczął studia artystyczne pod kierunkiem Renzo Luizady, po wojnie kontynuował naukę we Florencji. Maluje, uczy malarstwa i historii sztuki, wystawia swoje obrazy w Izraelu i innych krajach. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. ESTYMACJA: 2 000 - 4 000 zł

1 Dec 2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

1 Dec 2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600