Auction archive: Lot number 32

Piotr Urbanek (b. 1976)

Opening
PLN1,700
ca. US$512

Piotr Urbanek (b. 1976)

Opening
PLN1,700
ca. US$512

Piotr Urbanek (b. 1976) Most westchnień, 2001 r. olej/płótno, 45 x 58 cm sygnowany p.d.: 'Most | Westchnień | Purbanek | AD2001' Autor uwielbia twórczość F. Felliniego, inspiruje się wiedzą z pogranicza paleoastronautyki, religii, metafizyki, w swoich pracach nobilituje sferę sacrum. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie /2001r - dyplom na wydziale grafiki/ w pracowni wklęsłodruku Prof. S. Wejmana – cykl kolorowych akwafort pt.: "Mitomania"(cykl parafraz greckich mitów). Obecnie: doktoryzacja w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach - kierunek malarstwo, w pracowni prof. W. Łuczaja. Wystawy zbiorowe: 2001 – Pałac Sztuki, Kraków, Polska 2012 - galeria Echo, wystawa Targi Sztuki, Kielce, Polska 2012 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska 2013 - „Postawy” wystawa doktorantów ISP UJK, galeria XS, Kielce, Polska 2013 – wystawa doktorantów, OMPiO, Kielce, Polska 2013 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska 2014 – Doroczna wystawa twórczości ZPAP Okręgu kieleckiego, BWA Busko Zdrój, Polska 2014 - „Kapitał sztuki” BWA Kielce 2014 - „Poszukiwanie formy” wystawa ZPAP Okręgu kieleckiego, Galeria Tycjan, Kielce, Polska 2014 - „Obraz między racjonalnością a ekspresją” wystawa malarstwa profesorów i doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych UJK Kielce, Rzeszów, Polska Wystawy indywidualne: 2005 – wystawa rysunków - galeria Baltable, Limerick, Irlandia 2006 – wystawa grafik - galeria DruchStudio, Trenton, Usa 2009 – wystawa malarstwa i rysunku – BWA Kielce, Polska. Nagrody: 2012 - Rektora UJK za obraz „Imprint, czyli mocne przeczucie nieśmiertelności” 35 „Przedwiośnie” BWA, Kielce 2013 - Centrum Jidisz III nagroda za komiks „Czasy Mesjasza” 2014 - Rektora UJK za obraz „Anno Satanae 2014” 37 „Przedwiośnie” BWA, Kielce"

14 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600