Auction archive: Lot number 25

Rajmund Ziemski (1930 - 2005)

Opening
PLN6,000
ca. US$1,576

Rajmund Ziemski (1930 - 2005)

Opening
PLN6,000
ca. US$1,576

Rajmund Ziemski (1930 - 2005) Kompozycja, 1963 r. gwasz/papier, 64,5 x 47,5 cm sygnowany i datowany u dołu: '25-VII-63 | Rajmund Ziemski' na odwrociu opisany: '1 - X - 1963 | Wiem że Rajmund Ziemski | zawsze będzie zachwycony | urokiem | Dobrochny | której | ten gwasz | ofiaruje. | Raj' „Rajmund Ziemski przedstawia trzy różne graficzne warianty motywu wielokrotnie przetwarzanego na jego ostatnich płótnach. Ten motyw –symbol, który można (ale nie trzeba) kojarzyć z uproszczoną sylwetą jakiegoś stworzenia – koncentruje w sobie nastrój dramatycznego napięcia, charakteryzujące prace malarza. Przybierając postać frapującego znaku plastycznego, sugeruje emocje dalekie od łagodnej kontemplacji. Prace Ziemskiego, jednolite jeżeli chodzi o ich walory graficzne – są najbardziej „drapieżną” wypowiedzią artystyczną (…).” Jerzy Olkiewicz, Rysunki pięciu malarzy, „Projekt” 1962, nr 3, s. 12-17. estymacja: 8 000 - 15 000

19 Mar 2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

19 Mar 2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600