ROBERT JACOBSEN Danmark 1912-1993 Utan titel Signerad RJ på basens undersida. Svartpatinerat järn, höjd 142 cm. Signed. Black patinated iron. PROVENIENS Inköpt direkt från konstnärens änka av nuvarande ägare