ROLF HANSON född 1953 Ouenkou Signerad och daterad på baksidan Rolf Hanson 1992. Olja på pannå, 113 x 122 cm. UTSTÄLLD Rolf Hanson Rooseum, Malmö 1995 LITTERATUR Lars-Göran Oredsson (red): Svensk Nutidskonst 6 - Rolf Hanson bild 20 Rooseum & Lars Nittve: Rolf Hanson utställningskatalog 1995, avbildad sidan 67