Auction archive: Lot number 29

TACITE -LIPSE - [Oeuvres] C. Cornelii

€400 - €600
ca. US$429 - US$644
€1,000
ca. US$1,073

€400 - €600
ca. US$429 - US$644
€1,000
ca. US$1,073

TACITE -LIPSE - [Oeuvres] C. Cornelii Taciti Opera quae exstant. Justus Lipsius postremum recensuit additi comentarii meliores plunioresque cum curis secundis accessit scorsim C. Velleius Paterculus cum ejusdem Lpsi auctoribus notis- Justi Lipsi ad Annales Cor. Taciti liber commentarius variis in locis utiliter auctus - Justi Lipsi ad Libros Historiarum notae. Antverpiae, ex oficina Plantiniana apud Joanem Moretum, 1600. 3 t. reliés en 1 vol. in-4. Vélin souple à recouvrements. Chaque tome possède sa propre page de titre. Texte en latin. Bonne édition de chez Plantin à Anvers. Bon état. Il est joint: TACITE - LIPSE - MERCIER - [Oeuvres] - C. Cornelii Taciti Opera quae ex- tant. Justus Lipsius postremum recensuit [...] notae Josiae Merceri ad eundem Tacitum. [suivi de] Justi Lipsi ad Annales Cor. Taciti Liber commentarius variis in locis utiliter auctus. [suivi de] Justi Lipsi ad libros Historiarum notae. Paris, Orry- Buon-Gesselin, 1606. 3 tomes reliés en 1 vol. In-4. Plein maroquin, dos lisse orné, plats richement décorés d'encadrements dorés, guirlandes et petits fers avec au centre un médaillon où il est inscrit «Hox praemio donatus fuit Amantius Gibbron anno 1610.» Toutes tranches dorées. Superbe reliure issue probablement des ateliers de Macé-Ruette [Esmerian, Tableaux synoptiques sur la reliure du 17ème siècle.] Très bon état, mouillure claire aux premiers et derniers feuillets, rousseurs éparses

10 Nov 2015
LECLERE - Auction Houses
rue Vincent Courdouan 5
13006 Marseille
contact@leclere-mdv.com
+33 (0)4 9150 000
+33 (0)4 91673659

10 Nov 2015
LECLERE - Auction Houses
rue Vincent Courdouan 5
13006 Marseille
contact@leclere-mdv.com
+33 (0)4 9150 000
+33 (0)4 91673659