Auction archive: Lot number 20

Tadeusz Dominik (1928 - 2014)

Opening
PLN19,000
ca. US$5,662

Tadeusz Dominik (1928 - 2014)

Opening
PLN19,000
ca. US$5,662

Tadeusz Dominik (1928 - 2014) Pejzaż, 2011 r. olej/płótno, 54 x 72,5 cm na odwrociu opisany: 'DOMINIK 2011 | OL. PŁ 73 x 54 | PEJZAŻ' W latach 1946-1951 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1953 w pracowni prof. Jana Cybisa. Jeszcze przed jego otrzymaniem został asystentem w pracowni prof. Wacława Waśkowskiego na Wydziale Grafiki. Był stypendystą Rządu Francuskiego (1958-1959) i Ford Foundation (1961-1962). W Akademii przeszedł wszystkie stopnie kariery akademickiej od asystenta do profesora zwyczajnego, którym został w 1988. Dwukrotnie, w latach 1971-1974 i 1987-1989, był dziekanem Wydziału Malarstwa ASP. W 1990 przeszedł na emeryturę. Zajmował się grafiką, a od połowy lat 50. uprawia malarstwo i tkaninę artystyczną. Jego pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w Zachęcie w 1957. Zagranicą zadebiutował pokazem prac (cykl drzeworytów pt. "Macierzyństwo") na XXVIII Biennale w Wenecji w 1956. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, a także w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Museo de Bellas Artes w Caracas, Galerii Albertina w Wiedniu, Stedelijk Museum w Amsterdamie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

9 May 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

9 May 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600