Auction archive: Lot number 62

Tadeusz Michalski (ur. 1952 r., Kłodzko)

Opening
PLN3,200
ca. US$1,126

Opening
PLN3,200
ca. US$1,126

Tadeusz Michalski (ur. 1952 r., Kłodzko) Pejzaż, 2006 r. olej/sklejka, 82,5 x 153 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'TADEUSZ MICHALSKI | 2006' oraz sygnatura Ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz konserwację malarstwa w katedrze prof. Rudolfa Kozłowskiego, głównego konserwatora zbiorów wawelskich. Mieszka we Francji od 1981. Maluje od dwudziestu lat. Wystawa indywidualna w Studio Abel w Paryżu w 2009. Obrazy Tadeusza Michalskiego znajdują się w kilku kolekcjach prywatnych, m. in. w kolekcji Lucasa Hoffmanna, znanego mecenasa sztuki współczesnej, współzałożyciela Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bazylei „Emanuel Hoffmann Stiftung” oraz w kolekcji prywatnej Andre Hoffmanna w Morges w Szwajcarii.

28 Oct 2010
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

28 Oct 2010
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600