Tadeusz Michalski (ur. 1952 r., Kłodzko) Pejzaż, 2006 r. olej/sklejka, 82,5 x 153 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'TADEUSZ MICHALSKI | 2006' oraz sygnatura Ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz konserwację malarstwa w katedrze prof. Rudolfa Kozłowskiego, głównego konserwatora zbiorów wawelskich. Mieszka we Francji od 1981. Maluje od dwudziestu lat. Wystawa indywidualna w Studio Abel w Paryżu w 2009. Obrazy Tadeusza Michalskiego znajdują się w kilku kolekcjach prywatnych, m. in. w kolekcji Lucasa Hoffmanna, znanego mecenasa sztuki współczesnej, współzałożyciela Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bazylei „Emanuel Hoffmann Stiftung” oraz w kolekcji prywatnej Andre Hoffmanna w Morges w Szwajcarii.