URNOR med hänklar, 1 par, sannolikt Frankrike 1840-50-tal, porslin, polykromt målad dekor av Oskar I och Josefina av Leuchtenberg, sannolikt efter Fredrik Westin, turkos glasyr, förgyllningar, hänklar med dubbelmaskaroner, höjd 23 cm; sliten förgyllning