Zátiší s jablky a hruškami
litografie, 1939, 32 x 40 cm, sign. PD V Špála 39, rám, Václav Špála vytvořil pouze několik málo barevných litografií, ve kterých využil své osvědčené zpracování typických námětů. Bravura malířského přednesu ve spojení s živou barevností zajistily malíři přední místo mezi českými umělci po celé jeho tvůrčí období
the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Zátiší s jablky a hruškami