VÄGGLAMPETTER, 2 par, Italien 1960-tal, latticinoteknik i vitt, ljushållare i metall, höjd 28 cm; en ljushållare saknas PROVENIENS: Behållningen går till Torsten Jarnvalls minnesfond till förmån för skånsk industri- och hantverkshistoria, i samarbete med Kulturen i Lund.