Auction archive: Lot number 747

Verzameling van 50 fragmenten van manuscripten en vroege drukken

Auction 05.12.2017
5 Dec 2017
€360
ca. US$426
€360
ca. US$426

Auction 05.12.2017
5 Dec 2017
€360
ca. US$426
€360
ca. US$426

perkament en papier, grotendeels late middeleeuwen/ renaissance, sterk in maat variërend, grotendeels zorgvuldig ingezet in moderne bladen met beide zijden zichtbaar, in moderne klapper. Leuke en met liefde samengestelde verzameling, met bijvoorbeeld de binnenkant van de rugstrip van een oude boekband als mooi voorbeeld van het praktische hergebruik van ooit kostbare verluchte manuscripten. Het meest in het oog springen echter twee grotere (complete) manuscripten: Een Frans manuscript ("recongnoissance") op 8 (met bindkoord aaneengezette) perkamenten vellen (15 p., 29 x 20 cm.), gedateerd 2 mei 1612 (watervlekkig en kleinere defecten) en een gehavend manuscript in het Latijn op 13 vellen (25 p., ca. 30 x 20 cm.), ca. 1600 (totaal 50 fragmenten/ manuscripten in klapper).

5 Dec 2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

5 Dec 2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138