Auction archive: Lot number 287

Adellijk familiearchief Van Coeverden-Van Raesfelt

Auction 02.12.2019
2 Dec 2019
€1,000 - €2,000
ca. US$1,100 - US$2,201
€6,800
ca. US$7,485

Auction 02.12.2019
2 Dec 2019
€1,000 - €2,000
ca. US$1,100 - US$2,201
€6,800
ca. US$7,485

Uitgebreid en belangrijk familiearchief betreffende de families Van Coeverden en Van Raesfeldt/ Van Raesveldt, het oudste stuk gedateerd 1532 (?) (een ander stuk gedateerd 1548), de jongste stukken eind 20ste eeuw (met nadruk op de 18de en 19de eeuw), bestaande uit honderden (gezegelde) originele documenten, brieven (o.a. tientallen brieven van beroemde (koninklijke en prinselijke) telgen uit het geslacht Oranje, 1672-1793), notariële papieren (vaak met wassen zegels) als uitgebreide boedelinventarissen, boedelscheidingen en testamenten, juridische documenten, groot uitslaande documenten op perkament met (grote) wassen zegels, vele rouwbrieven, vele aankondigingen van huwelijken en geboortes, veel documenten, brieven, aantekeningen en artikelen m.b.t. genealogisch onderzoek (o.a. de relatie tussen George Vancouver - stichter van de stad Vancouver - en de familie Van Coeverden), een foto van de familiewoning havezate Wegdam, 15 ingelijste miniatuurportretjes, etc. etc. Prachtig groot en belangrijk familiearchief, waarvan wij hieronder de opvallendste delen en individuele stukken beschrijven. Het archief is in drie koffertjes geordend met oude, in pen van titels voorziene wikkels, waarvan wij de titels tussen aanhalingstekens overnemen. (1) "Willem III 1672 - Willem V 1793". Serie brieven, grotendeels éénzijdig beschreven bifolia, bestaande uit: een gezegelde brief ondertekend met "Prince van Orange" (de latere koning Willem III), opgesteld en ondertekend door zijn secretaris Constantijn Huygens gedateerd "Gedaen uit leger bij Bodegraven den 17 Julij 1672" (paspoort voor ongehinderde passage voor Wolter van Coeverden en familie); Een gezegelde brief ondertekend "William R." (koning Willem III), gedateerd "Gedaan op Nieuwmareket den 24 april 1699"; Brief ondertekend door prinses Anna van Groot Brittannië (1709-1759), echtgenote van erfstadhouder Willem IV (akte als Drossaert van Haaxbergen en Diepenheim voor Arent van Raesvelt toe den Doren); 8 brieven en 4 voorgedrukte en met de hand ingevulde documenten ondertekend door Willem, Prins van Oranje (erfstadhouder Willem V) en zijn secretaris T.I. de Larrey, vnl. betreffende kolonel van Raesfelt, gedateerd 3 mei 1793 tot 6 december 1794, 1x betreffende "lieutenant titulair" A.F. van Coeverden, gedateerd 1 december 1785 en 2x i.v.m. de aanstelling tot landdrost van Vollenhove/ van Twente van Arend baron van Raesveldt, gedateerd 1 juni 1786/ 4 october 1790 (zie ook nummer (8) hieronder; (2) "W.F. Erfpr. van Oranje (later Willem I) 21 Jan - 29 Nov. 1794". 10 brieven en 1 letterdruk document ondertekend "W. Erfprins van Oranje", alle militair van aard en gericht aan Colonel baron Van Raesveldt; (3) "Fr. Prins van Oranje (2e Zoon van Willem V. 4 Jan. 1793 tot 31 Dec. 1794." Drie door hem ondertekende brieven aan Colonel van Raesfelt; (4) "Verschillende oude papieren. (Merkwaardige oude brieven)". 18 diverse brieven, o.a. een prachtige gezegelde brief ondertekend door Wilhelm, Graaf van Benthem en stukken gedateerd 1548 (ondertekend door Elizabeth van Coevorden en 3 andere vrouwen), 1600, 1615, 1632, 1642, 1656, 1658, 1663, 1679, 1685 en 1813 (een voorgedrukt aandeel); (5) "Boedel van D.J.W.J. van Raesfeldt". 5 documenten gedateerd 1828-1829, waarvan 1 "onder toezicht van [en mede-ondertekend door] de Freule J.D. van Coeverden"; (6) "Verschillende oude boedelscheidingen, inventarissen, enz." 6 documenten gedateerd 1764, 1789 (taxatie van de havezate Wegdam), 1792/1794, 1818/1819 (2x, rekening van inventaris en boedelscheiding) en 1849; (7) "Oude boedelscheidingen Raesfelt". 3 prachtig meervoudig gezegelde en ondertekende stukken gedateerd 1755, 1761 en 1775; (8) Drie groot uitslaande documenten van perkament met aangehecht het zegel van de provincie Overijssel (doorsnede 11,5 cm.), alle met als eerste regel "Ridderschap en steden de St(a)aten van Overijssel doen hiermede te weten" en alle m.b.t. Arend van Raesvelt tot Elsen, Drost van Twente en Vollenhove, gedateerd "Campen den 26 Ju

2 Dec 2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

2 Dec 2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138