Af drejet, og rigt udskåret træ. 20. årh.s første tredjedel. H: 18 cm. Proveniens: Gave fra Dagmar Bech-Hansen, hvis broder hjembragte den i 1920-21. Siden i Cand. Polit, Dir. Gert Ulrik Poulsens samling