Agnieszka Damasiewicz (b. 1975) Dyskutanci XI, 2011 r. akryl/płótno, 70 x 100 cm sygnowany p.d.: 'AD' na odwrociu opisany: ' "Dyskutancji XI" | Agnieszka | Damasiewicz | akryl 2011 r' Z zawodu jest prawnikiem. Malarstwa uczyła się pod okiem dziadka, malarza – Witolda Damasiewicza. Niezależnie, doktorat na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obraz "Dziadek do orzechów" znalazł się w finałowej setce w Królikarni w konkursie „Obraz roku 2003”. Ilustrowała felietony w "Art&Business" oraz "Giełdzie nieruchomości". Ponadto tworzy obrazy na zamówienie do konkretnych wnętrz, wcześniej fotografowanych i przemyślanych, aby obraz, który powstaje w głowie, był przypisany do miejsca. Malarstwo dla niej to "pasja, powołanie, kontynuacja i czynienie radości tym, którzy chcą mieć coś z innego świata, w domu, na ścianie".