Auction archive: Lot number 80

Anders ANDERSEN LUNDBY (1841 Lundby - 1923 Monachium)

Opening
PLN5,000
ca. US$1,595

Opening
PLN5,000
ca. US$1,595

Anders ANDERSEN LUNDBY (1841 Lundby - 1923 Monachium) Leśna dróżka olej/płyta, 36,5 x 48 cm sygnowany p. d.: ‘A. Andersen' W 1861 roku wyjechał do Kopenhagi w celu doskonalenia swoich umiejętności malarskich. Tam mieszkał kilka lat, związany był z miejscową bohemą artystyczną. W 1876 roku zorganizował wystawę swoich obrazów w Monachium, dokąd przeniósł się z żoną na stałe. Co roku wystawiał swoje obrazy w Monachium i w Kopenhadze. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Podróżował głównie do Danii i Włoch. W 1883 roku został członkiem Akademii w Kopenhadze. W późniejszym czasie uzyskał tytuł profesora w akademii monachijskiej. Malował głównie nastrojowe zimowe i letnie pejzaże, często zatopione w popołudniowym i wieczornym słońcu. W swoim malarstwie skupiał się na nastroju, a jego sposób malowania z czasem stawał się coraz bardziej impresjonistyczny. Odrębny nurt jego malarstwa to obrazy marynistyczne, przedstawiające okręty na wzburzonym morzu. Jego obrazy znajdują się w wielu muzeach m.in. w Royal Gallery of Copenhagen, Trieste Museum, Neue Pinakotek Monachium oraz w znaczących kolekcjach prywatnych. Estymacja: 7 000 - 12 000

15 Mar 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

15 Mar 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600