Żuraw gdański, 1938 r.
akwarela, papier, 22,3 x 31,7 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: H. S. (G?) 1938 na odwrocie nalepka z dedykacją: Drogiemu Makusiowi/Halszka/Gdynia, 11.X.1938
Żuraw gdański, 1938 r.