Auction archive: Lot number 25

Basia Banda (b. 1980)

Opening
PLN1,500
ca. US$472

Basia Banda (b. 1980)

Opening
PLN1,500
ca. US$472

Basia Banda (b. 1980) Tight Obcisły Ciasny, 2006 r. akwarela/papier, 25 x 28 cm na odwrociu opisana: 'Basia Bańda | 2006' Przez rok studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2006 skończyła ASP w Poznaniu. Po studiach wróciła do rodzinnego miasta. Popularność zaczęła zdobywać jeszcze w trakcie nauki. Krytycy dostrzegli ją na targach sztuki "Art Poznań 2005". Potem posypały się propozycje. Doczekała się kilku indywidualnych wystaw, m.in. w krakowskiej galerii Zderzak. Obok uznanych już za klasyków polskich artystów reprezentowała nasz kraj w 2005 w Berlinie na targach Art Forum. W 2006 jej prace obecne były w zbiorowej wystawie na festiwalu młodej kultury i sztuki "Terra Polska" w Monachium. Od grudnia 2006 do lutego 2007 można było oglądać obrazy Basi pośród 60 najbardziej znanych polskich malarzy w warszawskiej Zachęcie na wystawie "Malarstwo polskie XXI w."

17 Sep 2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

17 Sep 2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600