Auction archive: Lot number 201

(Belgique, Archivalia) - Ens. 3 vol., 2 liasses - Alexianen, Leuven : een gedrukte orderegel, 2 gebonden en 2 losse bundels handschriftelijke stukken betreffende het kloosterleven.

Auktion 18.10.2016
18 Oct 2016
€120 - €150
ca. US$132 - US$165

Auktion 18.10.2016
18 Oct 2016
€120 - €150
ca. US$132 - US$165

(Belgique, Archivalia) - Ens. 3 vol., 2 liasses - Alexianen, Leuven : een gedrukte orderegel, 2 gebonden en 2 losse bundels handschriftelijke stukken betreffende het kloosterleven. Reghel van [...] Augustinus, tot het ghebruyck van het order der Cellebroeders. Antwerpen, "by last van hun Capittel ghehouden tot Maestricht den 4. Mey 1710". In-4°, eigentijdse kalfslederen band (gebruind, scharnieren gesplit).-- "Memorie Boeck van alle die gekleedt en geprofesset sijn onder mij B. Judocus Verbelen pater van desen huyse [...]. 18de-19de eeuw. In-12°, eigentijdse perkamenten registerbandje (bovenplat gelost).-- "Synopsis abbatiarum, monasteriorum et utriusque voxus conventuum qui olim in Belgio extitere [sic] et etiam num restaurata extant". 1848. In-12°, genaaid.-- "Cause des frères Cellites et l'Évêché de Malines sur la nature des voeux. Le 15 Décembre 1883".-- "Verbod van novitien aen te nemen onder het bestuur van Holland, protestanten". Samen met 4 professiebeloften van nà 1830.-- "Verschijde acten van fondateurs de welke ik doen zien hebbe met petitie aen den Conseil [...] om daer missen doen voor te lesen [...]. 1 bundel. ¶ Ensemble des constitutions imprimées des cellites et de documents manuscrits variés concernant la vie monastique principalement des alexiens de Louvain. 3 volumes et 2 liasses. Drouotlive.com Read more

18 Oct 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

18 Oct 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332