CARL KYLBERG 1878-1952 Blommor och krukor Signerad CK. Olja på duk, 48 x 55 cm. Utförd 1951 PROVENIENS Dr Sven Falk, Valla UTSTÄLLD Vårutställningen, Svensk-Franska konstgalleriet, Stockholm 1954, katalognr 56 Minnesutställningen, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1954, katalognr 199 Konst 1916-1966, Jönköpings länsmuseum 1966