EGYPTISK SARKOFAG, Italien 1800-tal, Grand Tour souvenir, i form av mumiekista med pseudohieroglyfer, brännförgylld och mörkpatinerad brons, monterad på postament av marmo nero belgio, höjd 4,5, längd 13 cm; obetydliga nagg, spår av etikett