Elias van den Bossche (ca. 1600-1620). De Passie van Christus.

Archive
Estimate: €800 - €1,600
ca. US$870 - US$1,740
Price realised:  n. a.
Lot number 568, Views: 19

Reeks van 8 (van ?) prenten alle 29 x 19 cm en gesigneerd in de plaat "Elias van den Bossche", naar schilderijen van Christoph Schwarz uitgegeven door Pieter Overraat, samengebonden in 19de eeuws omslag, folio formaat. Enigszins roestvlekkig, maar in uitstekende staat, prachtige afdrukken. Uiterst zeldzame prentreeks naar prenten van Johannes Sadeler I, ook losse prenten uit deze reeks komen maar zeer zelden op de markt. Het Rijksprentenkabinet bezit een reeks van 9 prenten, inclusief Het Laatste Avondmaal, een prent die niet in onze reeks aanwezig is. Wel aanwezig (in deze volgorde) zijn: Christus voor de hogepriester; De bespotting; de kruisiging; de geseling; Christus valt onder zijn kruis; Pilatus breekt zijn staf; Christus ontdaan van zijn kleding; Christus aan het kruis.

Informations about the auction
Auction house: Zwiggelaar Auctions
Title: Veiling 14 - Zitting I o.a. Boeken, Strips, Fotografie en Affiches
Date of the auction: 1 Dec 2015
Address: Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138

Similar lots viewed by other customers