Auction archive: Lot number 159

František Kysela (1881-1941)

Auction 12.06.2019
12 Jun 2019
Opening
CZK4,000
ca. US$177

František Kysela (1881-1941)

Auction 12.06.2019
12 Jun 2019
Opening
CZK4,000
ca. US$177

Prométheus
dřevoryt, akvarel, 1932, 64,5 x 49,7 cm, sign. PD František Kysela 1932, rám, LD popsáno: Dřevoryt Goetheo Fausta vytištěn pro bratra Emánka a jeho ženu Elinku k Vánocům v roce Goethově. Dílo našeho významného malíře, grafika a scénického výtvarníka, který vystudoval AVU v Praze u Hanuše Schweigera a později ve stejném městě vedl nově založenou školu pro užitou grafiku. Byl členem SVU Mánes, Osmy, Skupiny výtvarných umělců, pracoval také pro Artěl. Ve svém díle ovlivněn stylem art deco, kubismem, ale rovněž renesančními a středověkými dřevoryty
studied at The Secondary School of Applied Arts in Prague, at The Academy of Fine Arts in Prague

12 Jun 2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340

Prométheus

12 Jun 2019
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340