Auction archive: Lot number 174

Historis oft Waerachtich verhael van den gantschen toestant van oorlooge soo die ghevoert is in Duytschlandt [...].

€1,500 - €2,000
ca. US$1,685 - US$2,247

€1,500 - €2,000
ca. US$1,685 - US$2,247

Voor meer foto s, klik in de grijze menubalk : Veilingen / Foto s / Fotoalbum
(Militaria) - -[ABELIN, Johann Philipp].- Historis oft Waerachtich verhael van den gantschen toestant van oorlooge soo die ghevoert is in Duytschlandt [...]. T' AMSTERDAM, CORNELIS DANCKAERTZ., 1642. 3 delen in 1 vol. in-f° : [14 incl. gegrav. titelplaat]-208, 183-[1], 202-[14] pp.; 59 pl. (mispagineringen maar volledig, onleesbare stempel op de titel, 2 kleine brandgaatjes, enkele marg. scheurtjes waarvan sommige gerestaureerd). Moderne band : schaapsleer, blindgestempelde platten versierd met dubbel filetenkader, florale centrale - en hoekornamenten, blindgestempelde rug met ribben (achterplat zeer licht geschaafd, een vroeger gedateerd rood titelschild op de rug gekleefd).
ENIGE UITGAVE VAN DE VERTALING van het tweede deel van het "Theatrum Europaeum" van de Duitse historicus Abelin (1ste uitg. : 1633). Deze Europese militaire geschiedenis van 1629 tot 1632 tijdens het bewind van Gustav II van Zweden (1594-1633) is rijkelijk geïllustreerd met 8 uitvouwbare kaarten en 51 stadszichten, militaire of historieprenten, de meeste op dubbele pagina en gegraveerd naar Matthäus Merian de Oudere. De 50 portretten van politieke en militaire personaliteiten, o.m. dat van Karel I van Engeland naar Antoon van Dyck, en 10 zichten in de tekst zijn meestal gesigneerd Cornelis Danckerts # STCN online 843544775; # Biogr. univ. I-62/63 (Abelin); # Tooley, Dictionary, II-193. Herkomst : B.L. (ex-libris). -- Édition originale de la traduction de la 2e partie du "Theatrum Europaeum" traitant de l'histoire militaire en Europe dans les années 1629-1632. Illustrée de 59 cartes ou vues hors texte, 50 portraits et 10 vues in texto. Pleine basane moderne (pet. défauts). Top J'enchéris

13 Oct 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

13 Oct 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332