Auction archive: Lot number 34

Katarzyna Kobylarz (b. 1982)

Opening

Katarzyna Kobylarz (b. 1982)

Opening

Katarzyna Kobylarz (b. 1982) Friends, 2006 r. akryl/płótno, 120 x 120 cm sygnowany p.d.: 'Katarzyna Kobylarz' na odwrociu opisany Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Wydziału Grafiki oraz Wydziału Malarstwa (Katedra Scenografii). Dyplom ze Scenografii wykonała pod kierunkiem prof. Małgorzaty Komorowskiej i otrzymała tytuł magistra sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2007. Dyplom z Grafiki wykonała w pracowni drzeworytu u pana profesora Bogdana Migi w 2007 r. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu w roku 2002. Na dyplom wykonała plakaty do „Sklepów Cynamonowych” Bruno Schulza oraz serię obrazów i grafik. Otrzymała wyróżnienie za dyplom. 1. Kurator wystawy polsko – niemieckiej pt. „Malarstwo młodych” w Krakowie. Wystawa prezentowała twórczość dwóch artystów z Niemiec i trzech artystów z Polski, a także prace kuratora. 2. Indywidualna wystawana Focus Festival w Görlitz, Niemcy (2007 r.) Wystawa prac scenografii do sztuki „Ptaki” Arystofanesa. Galeria Scenografii w Krakowie (styczeń 2007 r.) 3. Wystawa makiet postaci i projektów wraz z wizualizacją przestrzenną sceny do sztuki „Ptaki” Arystofanesa. Projekt zrealizowany przy współpracy ze scenografem Mariuszem Palą. Wystawa i ekspozycja na nośnikach TV oraz platformie reklamowej na Quadriennale Praga (14 – 25 maja 2007 r.) • Wystawa kostiumów oraz zdjęć ze sztuk z okazji 75 – lecia Krzysztofa Pendereckiego – Opera Krakowska (2008 – 2009 r.) • Wystawa historyczna – projekt graficzny wykonany na systemie wystawienniczym podświetlanym 5 m szerokości (grudzień 2008 r.) • Wystawa Soliści w Operze Krakowskiej – wystawa stała na 4 piętrze w Gmachu Głównym Opery Krakowskiej • Wystawa inspirowana spektaklem baletowym „Spojrzenia” w Operze Krakowskiej • Wystawa i pomysł oraz przygotowanie projektów „Don Giovanni ” Mariusza Kwietnia • Współpraca z panem Andrzejem Wajdą, wspólny projekt „Otello” – wystawa w PWST w Krakowie 2006 r. oraz uczestnictwo na planie „Katyń” z panem Andrzejem Wajdą oraz z panią Krystyną Zachwatowicz, panem reżyserem Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz scenografem Krystianem Lupą. • Wystawa pokonkursowa w Krzyżowej, a następnie wystawa w ASP we Wrocławiu. Od sierpnia 2001 r. jest w stałej ekspozycji w Galerii MDSM w Krzyżowej. • Plener malarski – Kazimierz Biskupi 2000 r. oraz 2001 r. • Indywidualna wystawa szkolna w Jarosławiu; rysunek, malarstwo, grafika, 2001 r. • Indywidualna wystawa w Ośrodku Wypoczynkowym w Bojanowie, 2000 r. • Pierwsze miejsca w malarskich konkursach plenerowych w Korzenicy (maj 2000 roku ) i Horyńcu (maj 2001 r.) • Galeria Jan Gallery w Krakowie: wystawa dwóch prac malarskich pt. ”Pokój” i „Pejzaż morski”, 2006 r. • Wystawy poplenerowe w Kazimierzu Biskupim, Narodowym Muzeum Sztuki w Poznaniu, Zamościu i w Warszawie w 2000 r. oraz ponownie w 2001 r. KONKURSY • Udział w konkursie włoskim 2013 r. Premio Arte Laguna 2013/2014 – rekrutacja wciąż trwa • I i III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Graficznym Artform Kluczbork 2001 r. • I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Wiedzieć jak”. Promowanie gospodarstw rolnych, konkurs organizowany w Jarosławiu, 2001 r. • Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Jan Paderewski” – 22 nagrody z 2709 placówek plastycznych • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego ”Siłą czy dialogiem?” „Współcześni Europejczycy wobec konfliktów” w kategorii kompozycja malarska • Wyróżnienie w konkursie satyrycznym „O złotą szpilę” – drugi turniej satyry 2001 r. • Wyróżnienie w szkolnym konkursie plastycznym na pastele „Wyspiański i jemu podobni” • Trzecie Ogólnopolskie Biennale Dzieci i Młodzieży, uczniów Liceów Plastycznych – prace zakwalifikowane na wystawę – Szczecin 2001 r. • II m¬iejsce – Malujemy pastelami – Tarnobrzeg, 2001 r. • I miejsce w konkursie poplenerowym w Horyńcu, 2001 r. • XII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2000 r. – dyplom za udział w wystaw