Konrad Smoleński (ur. 1977, Kalisz) Film video Tribute to Krasiński, 2008 r. technika własna/papier milimetrowy, 29 x 20 cm do filmu dołączony egzemplarz papieru milimetrowego sygnowany przez artystę ed. 19/30 czas trwania: 36 min 49 s Estimate: 900 - 1 500 PLN PLN EUR GBP USD 210 - 351 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Video Konrada Smoleńskiego podejmuje dialog z twórczością jednego z najważniejszych powojennych polskich twórców awangardowych, Edwarda Krasińskiego. Konceptualista w 1969 roku podczas przyjęcia w Zalesiu Górnym okleił pnie drzew niebieską taśmą na wysokości 130 cm. Od tego momentu „blue scotch” umieszczany w przeróżnych przestrzeniach na stałej wysokości towarzyszył Krasińskiemu do końca jego życia twórczego i stał się najważniejszym motywem oraz znakiem rozpoznawczym jego sztuki. Smoleński nawiązał do charakterystycznego podziału przestrzeni przez artystę. About Artist Artysta, muzyk i fotograf. W swojej twórczości najczęściej posługuje się video, instalacją i performance. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego sztukę charakteryzuje mocne uderzenie, osiągane często za pomocą eksperymentów audiowizualnych. Członek grupy artystycznej Penerstwo, zespołów Mama, Kristen, KOT, Sixa, BNNT, animator sceny PINKPUNK. Jego twórczość opiera się na doświadczeniu medium, eksploracji jego możliwości oraz wpływu na odbiór. Trudno odnaleźć cechy wspólne jego sztuki. Każda praca jest inna, każda udostępnia nam głębiej świat artysty, w którym to co brudne i marginalne gra pierwsze skrzypce. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 68308 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19