Krzysztof Syruć (Proembrion) (ur. 1984 r., Olsztyn) Dissolution, 2012 r. akryl/płótno, 120 x 60 cm sygnowany p.d.: 'PROEMBRION' na odwrociu opisany: 'Krzysztof Syruć | Proembrion 2012 | "Dissolution" ' Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Brał udział w wystawach: IS Wyspa- „ The Circe vol.2”, Gdańsk 2008; Sfinks- „Ustrukturalnienie”, Sopot 2011. Inspiruję się naturą i matematyką.