Auction archive: Lot number 97801

Larsen: Skål af glaseret stentøj, sig. EL og dateret 1980, H. 11 cm, diam. 25 cm. Ottesidet skål af glaseret stentøj, sign. EL og dateret 1983, H. 9,5 cm, diam. 17,5 cm. Skål af blåglaseret stentøj, sign. EL og dateret 1985, H. 11 cm, diam. 20,5 cm. ...

DKK2,000
ca. US$327

DKK2,000
ca. US$327

Ellen Larsen: Skål af glaseret stentøj, sig. EL og dateret 1980, H. 11 cm, diam. 25 cm. Ottesidet skål af glaseret stentøj, sign. EL og dateret 1983, H. 9,5 cm, diam. 17,5 cm. Skål af blåglaseret stentøj, sign. EL og dateret 1985, H. 11 cm, diam. 20,5 cm. Skål af grønglasret stentøj, sign. EL og dateret 1981, H.6,5 cm, diam. 20,5 cm. Ulla Skibdal: Vase af glaseret stentøj, sign. US, H. 16 cm, diam. 6,5 cm. Michael Andersen: Kande af glaseret lertøj, H. 17,5 cm. Søholm: Vase af glaseret stentøj H. 11 cm, diam. 13 cm. Varenr 97801

12 May 2021
Auktionshuset
Ved Klædebo 17
2970 Hørsholm
Denmark
mail@auktionshuset.com
+45 (0)4576 7080

12 May 2021
Auktionshuset
Ved Klædebo 17
2970 Hørsholm
Denmark
mail@auktionshuset.com
+45 (0)4576 7080