LEANDER ENGSTRÖM 1886-1927 Stilleben med frukter och kanna Signerad och daterad Leander Engström -12. Olja på duk, 38 x 46 cm. Oljeskiss på baksidan PROVENIENS Konstnären Georg Pauli Auktion Pauli 1942 Gåva till nuvarande ägare 1965