Liten pike med hund Olje på lerret, 112x93 cm Signert nede til høyre: B. Folkestad LITTERATUR Glenny Alfsen: "Norsk Biografisk Leksikon", nettutgaven Fra 1904 bodde familien en tid i Drammen, før de 1905 leide en gammel kullbrennerhytte, kalt Kølabonn, en husmannsplass under Tveter gård i Asker. Dette ble starten på Folkestads mest produktive periode, og hjemmet i Asker ble et populært samlingssted for en vennekrets av malere og diktere, bl.a. naboene Tilla og Otto Valstad Arne og Hulda Garborg, Herman Wildenvey, Gunnar Reiss-Andersen m.fl.