MARC CHAGALL efter 1887-1985 La Lutte de Jacob et de l Ange Färglitografi, 1967, signerad och numrerad Marc Chagall 58/100. Utförd av Charles Sorlier, tryckt på Arches papper. I. 52 x 41 cm Colour lithograph, by Charles Sorlier 1967, printed on Arches, signed and numbered. Pale mat staining, otherwise in good condition. LITTERATUR: Sorlier (CS) 40