Objektsbeskrivning MARC CHAGALL Ryssland/Frankrike 1887-1985 L'Atelier ensoleillé Signerad och numrerad i blyerts Marc Chagall 18/50. 1974. Färglitografi, 53 x 39,5 cm LITTERATUR: Mourlot 712 PROVENIENS: Astrid Jonasson, inköpt direkt av ägaren på Galleri Leger under slutet av 1970-talet. Därefter i arv inom familjen.